ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НАШЕ ВОЛОССЯ

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО НАШЕ ВОЛОССЯ

 1. Блондини володіють найбільшою кількістю волосся – близько 150 000 (150 тисяч).
 2. Кількість волосся у брюнетів – близько 110 000.
 3. У рудих – саме густе волосся, але його менше, ніж у інших, близько 80000.
 4. Волосся росте з середньою швидкістю 0,4 мм в день.
 5. Вважається нормою випадіння волосся від 60 до 100 штук на день. Це обумовлено зростанням нових, які буквально виштовхують волосся з фолікулів.
 6. З одного волосяного фолікула протягом життя послідовно виростає в середньому близько 20 волосинок.
 7. Термін життя волосся на голові різний: у чоловіків в середньому 2 роки, у жінок 4-5 років.
 8. По міцності волосся можна порівняти з алюмінієм, адже воно може витримати навантаження від 100 до 200 г. Відповідно загальна підйомна сила волосся в цілому складе мінімум 10 тонн.
 9. Волос можна розтягнути на 1/5 його довжини, та після цього він повертається до свого стану.
 10. Кожний волос на 80% складається з білка, на 10%-15% з води, інші 5%-10% це пігменти, мінерали та ліпіди (жири).
 11. Лупа може виникнути як на сухому, так і на жирному типі шкіри, якщо найдрібніші клітини шкіри відмирають занадто рано і в занадто великій кількості. Причини можуть бути різними: стрес, неправильне харчування, гормональний збій, сухе повітря в приміщенні, часте укладання феном або занадто агресивні шампуні.
 12. Оптимальна температура води для миття волосся становить 35-40 градусів.
 13. Кожна вія живе в середньому 100 днів.
 14. Перші волосинки з’являються у дитини ще в утробі матері, приблизно на 4-5 місяці вагітності.
 15. Ваше волосся любить, щоб його кожен день розчісували щіткою перед сном 5-10 хвилин у всіх напрямках. Воно буде густим, блискучим, його буде легко укладати.
 16. В першій половині дня та ввечері волосся росте швидше, ніж в інший час доби. Тому варто планувати догляд та масаж саме на цей час доби.
 17. Шкіра людини на 95% покрита волоссям.
 18. МІФ: Гоління і стрижка волосся не впливають на його ріст, структуру і товщину. Вже багато років існує міф про те, що волосся після гоління або стрижки росте швидше і стає товстішим. Однак, численні дослідження, які, показали, що “довжина, структура і густота волосся залежать від спадковості і рівня гормонів, а не від того, наскільки часто ви голите волосся”. Як же тоді з’явився цей міф? Можливо, свою роль зіграло те, що волосся зазвичай починають голити в ранньому віці, коли воно світліше і росте не так швидко. Крім того, біля коріння волосся жорсткіше і темніше, тому, якщо підстригти кінці, створюється відчуття, що волосся стає густішим. Після гоління з’являється жорсткий їжачок, ріст волосся зазвичай помітніше, ніж при великій довжині.
 19. Ваша самооцінка, настрій і особливості поведінки багато в чому залежать від стану волосся і зачіски. У менш товариських і недоброзичливо налаштованих людей, як правило, є проблеми і з волоссям.
 20. Для попередження передчасного посивіння необхідно притримуватися рятівного правильного спосібу життя, що зберігає та зміцнює нервову систему. Харчування має бути повноцінним, нестача в крові деяких елементів, таких як, наприклад, нікотинова кислота, впливає на обмін речовин, що рефлекторно відображається на живленні волосся та утворенні пігменту.
 21. Якщо все волосся на голові та тілі об’єднати в один-єдиний волос, то він виростав би за 1 хв на 116 мм, за 10 хв – на 116 см, за годину – майже на 7 м, а за день – на 166 м.